Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W marcu w świetlicy szkolnej odbył się Tydzień Głośnego Czytania. Chętni uczniowie mieli okazję każdego dnia przeczytać fragment książki, wiersza a w nagrodę otrzymywali słodycze. W tym czasie można więc było usłyszeć fragmenty takich książek jak: Dziadek i niedźwiadek, historia misia Wojtka; Andzia i duch pana Baryłki; Basia i telewizor; Goście na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej...

WALENTYNKOWY APLAUZ

    14 lutego w naszej szkole odbył się Walentynkowy Aplauz. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali  tytuły piosenek o tematyce miłosnej, które następnie losowali przedstawiciele klas IV-VIII i III gimnazjum.

Czytaj więcej...

ZABAWA PRZEZ NAUKĘ

Już od najmłodszych lat możemy uczyć dzieci czym są pieniądze, jak nimi gospodarować i jak je oszczędzać.  Dlatego 5.02.2019 uczennice klasy VI wcieliły się w  postacie bajkowe (Trzy świnki) i uczyły swoich kolegów i koleżanki z klas młodszych oszczędzania.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF!

20 listopada każdego roku przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji O Prawach Dziecka. Ten dzień jest uznany jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka a od 4 lat również jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. #GoBlue to tegoroczne hasło przewodnie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF  - akcji polegającej na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF).

Czytaj więcej...

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2018

28 września uczniowie naszej szkoły po raz trzeci brali udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku ponownie odwiedziliśmy dwie krakowskie uczelnie : Uniwersytet Rolniczy oraz Akademię Górniczo-Hutniczą.

Czytaj więcej...

FESTIWAL NAUKI

     6 czerwca 2018 roku nasza szkoła zorganizowała „Wielki Dzień Eksperymentów”! Uczniowie VII klasy podstawowej oraz II i III gimnazjum, którzy uczestniczą w projekcie z zajęć biologiczno-chemicznych i przyrodniczych zaprezentowali kilkanaście samodzielnie przygotowanych doświadczeń.

Czytaj więcej...

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

     Uczniowie klasy II i IIIA gimnazjum  Iwona Syrek, Gabriela Goryl, Maciej Skupień oraz Klaudia Kufel,  21 marca  wzięli udział w 10. edycji konkursu piosenki angielskiej pt. „Śpiewać  (po angielsku) każdy może….” zorganizowanym przez LO im. M. Curie-Skłodowskiej w Suchej Beskidzkiej.

Czytaj więcej...

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

Na lekcjach informatyki uczniowie klas IV zapoznawali się z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu. Poznawali bohaterów kreskówki Sieciaki, a korzystając z informacji podanych na stronie www.sieciaki.pl opracowali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie prezentowali swoje prace podczas lekcji. Można je było również obejrzeć na szkolnym korytarzu.

Czytaj więcej...

HARCERSKA GRA MIEJSKA „DLA NASZEJ BIAŁO- CZERWONEJ”

     10 listopada uczniowie naszej szkoły, dwa patrole – Orły i Orzełki pod opieką p. A. Kowalcze i p. K. Jankoś wzięli udział w harcerskiej grze miejskiej „Dla Naszej Biało – Czerwonej” zorganizowanego w Jordanowie w ramach programu „Niepodległa 2017”. Łącznie w grze uczestniczyło  ok. 300 osób - dzieci i młodzieży z terenu jordanowszczyzny. 

Czytaj więcej...

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2017 JUŻ ZA NAMI!

To była bardzo udana i fascynująca podróż do świata niezwykłych eksperymentów i naukowych doświadczeń.  29 września uczniowie naszej szkoły po raz drugi brali udział w corocznie organizowanej Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku odwiedziliśmy dwie krakowskie uczelnie : Uniwersytet Rolniczy oraz Akademię Górniczo-Hutniczą.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232296
DzisiajDzisiaj19
W tym miesiącuW tym miesiącu679
WszystkieWszystkie232296

Projekty, programy i akcje