Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

DOBRZE ZAPROJEKTOWANA SZKOŁA

Nasza  szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem

„Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”. 

Czytaj więcej...

WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

Podczas ferii 20 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w podstawowym kursie pierwszej pomocy, zorganizowanym przez Stowarzyszenie ERUDIO a przeprowadzonym przez znanych nam już wolontariuszy z Projektu M3.

Czytaj więcej...

KONKURS „Christmas Cards”

W grudniu 2016 r. odbył się w klasach 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum szkolny konkurs z języka angielskiego pt.„Christmas Cards”. Uczniowie wykonali przepiękne kartki świąteczne wraz z życzeniami w j.angielskim, które zdobiły korytarz przy głównym wejściu do szkoły.

Czytaj więcej...

NOC PEŁNA WRAŻEŃ!

W piątek 30 września grupa naszych gimnazjalistów wzięła udział w „Małopolskiej Nocy Naukowców 2016” zorganizowanej przez krakowskie wyższe uczelnie. Byliśmy na trzech uczelniach:

Czytaj więcej...

„ UTRACONA PAMIĘĆ”- PATRIOTYZM JUTRA 2016

     Grupa uczniów naszego gimnazjum przystąpiła do gminnego  projektu „Utracona pamięć” realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „Patriotyzm Jutra 2016”. Będzie on realizowany do listopada br., a oprócz naszej szkoły biorą w nim udział reprezentanci gimnazjów z Łętowni, Naprawy, Osielca, Wysokiej oraz uczniowie LO im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie.

Czytaj więcej...

ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE W "DWA OGNIE" KLAS IV - VI

 Dnia 18.05.2016r. odbyły się rozgrywki międzyklasowe w ,,dwa ognie" dziewczynek ze szkoły podstawowej. W zawodach tych wzięło udział 30 zawodniczek. Rozgrywki były prowadzone systemem ,,każdy z każdym". Dziewczyny z klasy VI nie dały szansy inny zespołom i już w pierwszej serii rozstrzygnęły wynik.

Czytaj więcej...

ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE W „DWA OGNIE" KLAS GIMNAZJALNYCH

     Dnia 11.05.2016r. odbyły się rozgrywki międzyklasowe w ,,dwa ognie" dziewczyn z gimnazjum. W zawodach tych wzięło udział 40 dziewczyn. Do ścisłego finału awansowały drużyny z kl. Ib, II oraz III b. Pomiędzy tymi drużynami toczyła się ostra i zawzięta rywalizacja, żadna z nich nie chciała odpuścić i być gorszą. Zespoły długo trzymały nas w napięciu, gdyż po pierwszej i drugiej serii wynik był remisowy. Dopiero w trzeciej serii przewagę uzyskały dziewczęta z klasy IIIb.

Czytaj więcej...

AEROBIK

    Aerobik to przyjemna dla ćwiczących forma aktywności fizycznej w różnym wieku i o różnej kondycji. To trening ogólnorozwojowy poprawiający sprawność układu krążenia, układu oddechowego wpływający pozytywnie na kondycję fizyczną i psychiczną ćwiczących.

Czytaj więcej...

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „TWOJA ULUBIONA OPOWIEŚĆ BIBLIJNA”

     

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

     Zwycięzcy konkursu otrzymają tablety, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2017. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE Z DNI JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

     W dniach 20-23 maja odbyły się w Zespole SzkóŁ w Toporzysku Dni Języków Obcych. Szkoła została udekorowana angielskimi i niemieckimi flagami, w celu uzyskania innej niż zawsze atmosfery. W piątek 20.05.2016 r. stołówka szkolna serwowała fish’n’chips - najbardziej popularne danie rybne w Anglii. Natomiast w poniedziałek 23 maja 2016 r. zaprezentowano część artystyczną w j.angielskim i niemieckim dla klas gimnazjalnych oraz wersję tylko anglojęzyczną dla uczniów szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

OBCHODY DNIA ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

     W piątek 22 kwietnia 2016 roku, zaprosiliśmy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do włączenia się w  akcję: „JESTEM ZIELONY, więc świadomie dokonuję wyborów związanych z codziennym życiem". Zachęcaliśmy wszystkich, aby tego dnia, wyrazili swoją proekologiczną postawę, zielonym strojem. Najoryginalniejsze kreacje uświetniły naszą szkolną galerię ludzi pozytywnie nastawionych do ochrony środowiska.

Czytaj więcej...

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „MAM TALENT”

07 marca 2016r. odbył się kolejny już konkurs recytatorski. Wystąpili przedstawiciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Jury konkursowe miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż poziom był bardzo wysoki. W rezultacie przyznano nagrody następującym osobom:

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232294
DzisiajDzisiaj17
W tym miesiącuW tym miesiącu677
WszystkieWszystkie232294

Projekty, programy i akcje