Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

BAJKOTERAPIA W OKRESIE PANDEMI

W trudnym czasie izolacji i lęku Fundacja Badań Społecznych przygotowała dla najmłodszych i ich rodziców zestaw bajek terapeutycznych, z myślą o tym, że pomogą one poradzić sobie z sytuacją trudną, jaką jest pandemia. Przytaczając słowa skierowane przez tę fundację ,,bajkoterapia ma za zadanie pomóc w poradzeniu sobie z negatywnymi uczuciami i emocjami, jakie odczuwają dzieci poprzez wykorzystanie bajki.”

Czytaj więcej...

PATRONI 2021 r.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił patronów 2021 roku. Uhonorowani zostali kardynał Stefan Wyszyński, Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński oraz Tadeusz Różewicz. Rok 2021 jest również rokiem Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

AKTUALNOŚCI Z BIBLIOTEKI - AUDIOBOOKI

Drodzy uczniowie chcę was poinformować, że biblioteka internetowa Wolne Lektury na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl 

Czytaj więcej...

ODWIEDŹ NASZĄ BIBLIOTEKĘ NA FACEBOOKU

W związku z zaistniałą sytuacją nasza biblioteka pozostaje czasowo nieczynna. Chcemy jednak mieć kontakt z naszymi czytelnikami. Dlatego utworzyliśmy  stronę naszej biblioteki na facebooku.

https://www.facebook.com/Biblioteka-Szkoły-Podstawowej-im-Jana-Kochanowskiego-w-Toporzysku-107675927554611/?modal=admin_todo_tour

„ PRZYŁAPANI NA CZYTANIU”

Drodzy uczniowie  ZOSTAŃCIE W DOMU i bawcie się razem z nami.

Zachęcamy do przystąpienia do akcji „Przyłapani na czytaniu”. Celem akcji jest udowodnienie, że czytanie może być świetną rozrywką oraz przypomnienie jaką satysfakcję może dać  trzymanie w dłoni książki i odkrywanie z nią nowej, nieznanej rzeczywistości.

Czytaj więcej...

WYJAZD DO TEATRU

16.01.2019 uczniowie klas IV – VI mieli możliwość obejrzenia sztuki „ Szatan z VII klasy”  wystawianej przez Teatr Współczesny w Krakowie oraz uczestniczenia  w warsztatach teatralnych.

Czytaj więcej...

RZUCAM WSZYSTKO I... CZYTAM

 „Rzucam wszystko i czytam” to już kolejna, przeprowadzona w naszej szkole, akcja czytelnicza.  Polega ona na tym, iż w ustalony dzień uczniowie przynoszą do szkoły swoją ulubioną książkę. Po usłyszeniu umówionego sygnału nauczyciele przerywają zajęcia, a uczniowie „pogrążają się w lekturze”.

Czytaj więcej...

LIST DO RODZICÓW

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulenie, jest codzienne głośne  czytanie(…)”.   

                                                   Jim  Trelease

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

246451
DzisiajDzisiaj20
W tym miesiącuW tym miesiącu287
WszystkieWszystkie246451

Projekty, programy i akcje