Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

WYCIECZKA PROJEKTOWA DO KRAKOWA

1 kwietnia uczniowie biorący udział w projekcie "Kompetencje- kluczowe czynniki sukcesu" wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Najpierw zwiedzili Ogród Doświadczeń, w którym brali udział w warsztatach na temat ciśnienia atmosferycznego. Potem zwiedzili muzeum w podziemiach Rynku Krakowskiego. Zobaczcie fotorelację z tej wycieczki.

Czytaj więcej...

PALCEM PO MAPIE

Czasem nasze wycieczki odbywają się palcem po mapie, tym razem szlakiem przypraw świata. Dziewczyny z klasy II gimnazjum wykonały mapę świata nanosząc na nią miejsca występowania znanych przypraw jak imbir, kurkuma, anyż, liście laurowe, ziele angielskie, i wiele innych…

Czytaj więcej...

ZWIEDZAMY AZJĘ

W ramach zajęć geograficzno - turystycznych uczennice II gimnazjum postanowiły zabrać młodsze dzieci na kulturową wycieczkę po Azji. Przygotowały stroje, najważniejsze informacje i muzykę charakterystyczną dla Japończyków, Hindusów, Turków oraz Tajów. Na koniec przeprowadziły quiz, aby sprawdzić co najbardziej zapamiętali widzowie z tej wyprawy.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO DOLINY KOŚCIELISKIEJ

19 października uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klas II – III gimnazjum byli na wycieczce w przepięknej Dolinie Kościeliskiej. Wycieczka odbyła się w ramach projektu  dofinansowanego z Funduszy Europejskich: KOMPETENCJE - KLUCZOWE CZYNNIKI SUKCESU.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA W TATRY

Pod koniec września Uczniowie z naszej szkoły biorący udział w projekcie „Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu” wybrali się na dwa dni w Tatry. Niestety pogoda nam nie sprzyjała, dlatego pierwszego dnia zwiedzaliśmy „na kolanach” jaskinię Mylną. Po noclegu w Schronisku PTTK w Dolinie Roztoki próbowaliśmy wspiąć się w wyższe partie gór, ale i tym razem duża warstwa śniegu i silny wiatr zmusiły nas do maszerowania dolinami.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA W PIENINY

7-8 czerwca 2018 r. uczniowie biorący udział w zajęciach geograficzno-turystycznych wyjechali na dwa dni w Pieniny. W pierwszy dzień udało się nam przejść całe Małe Pieniny przy dobrej pogodzie i widoczności. Drugiego dnia wyszliśmy na Sokolicę, zdążyliśmy przed zbliżającą się burzą i tłumami turystów…

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE Z MATEMATYK

Zajęcia prowadzone  aktywnymi metodami pracy rozwijające zainteresowania i zdolności matematyczne uczniów. Praca na zajęciach pozwala  uczniom na samodzielne odkrywanie i konstruowanie wiedzy poprzez stawianie pytań i hipotez, dyskutowanie, dostrzeganie problemów i wspólne poszukiwanie różnych sposobów na ich rozwiązanie. Stosowane na zajęciach metody uwzględniają ich naturalny rozwój, fascynację nauką, potrzebę doświadczania i radość z odkrywania. Uczniowie pracują aktywnie, podejmują decyzje, wyzwania, pokonują trudności, działania, generują pomysły , sprawdzają swoją wiedzę w praktyce.

Przejdź do fotogalerii

ZAJĘCIA WSPIERAJĄCE Z MATEMATYKI

W czasie zajęć wykorzystywane są różne metody aktywizujące uczniów jak: łamigłówki umysłowe, ciekawostki, proste prace projektowe, prace z komputerem, prace praktyczne... Zadania, zabawy i ćwiczenia dobierane są w taki sposób, aby pobudziły naturalne zainteresowania uczniów i zachęcały do twórczości na miarę ich indywidualnych możliwości. Stosowane metody i formy pracy mają stymulować wszechstronną aktywność ucznia w procesie nauczania i wychowania. Zasadniczym celem zajęć jest stwarzanie sytuacji, w której każdy uczeń osiąga sukces.

 

Przejdź do fotogalerii

NOWY PROJEKT EDUKACYJNY- KOMPETENCJE- KLUCZOWE CZYNNIKI SUKCESU

Od października  ruszamy z realizacją nowego projektu  pt. „Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu” finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W zajęciach wezmą udział uczniowie klasy II i III G oraz klasy VII SP, podczas których będą mogli zmierzyć się z nietypowymi formami pracy i rozwijać swoje umiejętności matematyczno- przyrodnicze. Zajęcia prowadzone metodami warsztatowymi rozwiną kreatywność dzieci i młodzieży.

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu”

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

246445
DzisiajDzisiaj14
W tym miesiącuW tym miesiącu281
WszystkieWszystkie246445

Projekty, programy i akcje